CUALIFICACIONES DE SOLDADURA - ENTRENAMIENTO PERSONAL

ZDOBĄDŹ UPRAWNIENIA SPAWALNICZE

W Firmie OSO przeprowadzamy szkolenia spawalnicze. Nasi specjaliści zadbają o Twoją wiedzę i umiejętności manualne. Mamy w tym ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Szczycimy się wysokimi notowaniami z zakresu zdawalności egzaminu Polskiego Instytutu Spawalnictwa.  

spawanie metodą MMA

WSPÓŁCZESNE METODY SPAWALNICZE  

Nowoczesne spawalnictwo opiera się na kilku specjalistycznych metodach. Stosowane są w zależności od rodzaju materiałów, temperatury spawania i typów łączenia elementów. 

 • Metoda TIG – jest to popularny sposób spawania łukowego z pomocą elektrody nietopliwej chronionej osłoną gazową. Łączenie elementów następuje dzięki topieniu materiału bazowego z materiałem dodatkowym. Spawanie następuje wyłącznie w określonej temperaturze łuku elektrycznego.  
 • Metoda MAG – w tej metodzie spawa się przy pomocy łuku elektrycznego. Łuk powstaje pomiędzy elektrodą topliwą, a materiałem spawanym. Proces spawania osłaniany jest przez strumień gazu osłonowego. Metoda ta jest uniwersalna i wykorzystywana do łączenia stali niestopowej, wysokostopowej i niskostopowej.  
 • Metoda gazowa 311 – płomień spawający wytwarza się spalając gaz – acetylen. Proces spawania zachodzi przez nagrzewanie elementów spawanych płomieniem i stopienie brzegów obiektu ze spoiwem. 
 • Metoda elektryczna 111 – głównym elementem spawalniczym jest elektroda otulona. Spoina składa się z otuliny, nadtopionych brzegów materiału i rdzenia elektrody. Łączenie elementów następuje w wyniku stopienia elektrody z materiałem spawanym łukiem elektrycznym. Temperatura spawania ma tutaj dużą rolę. 

SZKOLENIE – PRZEBIEG 

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie szkoleniowe pozwoliło nam na opracowanie optymalnego planu nauczania. Kursy przebiegają w formie teoretycznej i praktycznej, gdzie to kursant wybiera jego typ: w formie otwartej lub zamkniętej. Wykładowcy przekażą niezbędną wiedzę z zakresu budowy i sposobów eksploatacji spawarki. Sztab specjalistów pokaże jak prawidłowo używać urządzenia. Dodatkowo zostaniesz zapoznany z normami BHP i kursem pierwszej pomocy. Kompleksowe przeszkolenie pozwoli Ci na uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu Instytutu Spawalnictwa. 

EGZAMIN OD A DO Z 

Proces egzaminowania może rozpocząć się niedługo po zakończonym kursie. Wystarczy umówić się na egzamin.  

spawacz spawa rurę metalową

Inspektorat Instytutu Spawalnictwa z Gliwic jest ogólnopolskim ośrodkiem egzaminowania spawaczy – nadzoruje on wydawanie: 

 • Książeczki Spawacza.
 • Certyfikatów TÜV SUD.
 • Świadectwa Egzaminu Kwalifikacyjnego w wersjach wielojęzycznych. Obowiązują one na terenie całej Unii Europejskiej przez okres 2 lat. 

Przebieg egzaminu rozpocznie się od testu pisemnego z pytaniami zamkniętymi. Następnym etapem będzie wykonanie szeregu zadań spawalniczych nadzorowanych przed komisją Instytutu Spawalnictwa. Pozytywny wynik zagwarantuje otrzymanie wszelkich wyżej wymienionych zaświadczeń. 

OFERTY PRACY DLA SPAWACZY 

Stocznie, warsztaty, hale magazynowe i kopalnie oferują miejsca pracy dla spawaczy. Wszechstronność wykonywanego zawodu pozwoli na odnalezienie się w wielu gałęziach przemysłu. Dodatkowo wyspecjalizowani fachowcy znajdą zatrudnienie w wysoko opłacanych pracach ekstremalnych, między innymi w ciężkich warunkach atmosferycznych czy na wysokościach. 

UWARUNKOWANIA KURSANTA 

Firma OSO szkoli zgodnie z zasadami Instytutu Spawalnictwa. Zasady te wymagają by kursant lub przystępujący do egzaminu posiadał: 

 • wykształcenie przynajmniej podstawowe, najlepiej zawodowe, 
 • aktualne badania lekarskie od lekarza medycyny pracy, 
 • skończone 18 lat. 

Dodatkowym atutem poza tymi wymaganiami, będzie dobra kondycja fizyczna oraz rozwinięte umiejętności manualne. 

ZNAJDŹ NAS 

soldador trabajando

Nasza główna siedziba mieści się we Warszawie, ale posiadamy ośrodki w większych miastach na terenie Polski. Wygoda kursantów jest dla nas bardzo istotna, dlatego też podjęliśmy decyzję o uruchomieniu opcji szkoleń mobilnych. Prowadzimy szkolenia dla grup i indywidualnych klientów. 

SPIS POZOSTAŁYCH KURSÓW  

W ofercie OSO znajdziesz nie tylko szkolenia operatorów spawalniczych. Dysponujemy sporą bazą maszyn do Twojego użytku, w związku z czym możemy zaoferować Ci zdobycie kwalifikacji na: 

 • pórticos, 
 • Grúas HDS, 
 • cargadores telescópicos, 
 • plataformas aéreas de trabajo y tijeras, 
 • plataformas móviles, 
 • prace alpinistyczne, 
 • carretillas elevadoras. 

Niektóre urządzenia wymagają podjęcia kursu zleconego przez Urząd Dozoru Technicznego. Możemy zaproponować Ci asystę w czasie przygotowania do egzaminu UDT. Z nami dowiesz się wszystkiego.  

PREGUNTAS DE LOS ESTUDIANTES

Jakie miejsca pracy mogą zwykle mieć zapotrzebowanie, na prace spawalnicze?

Nabyte umiejętności wykorzystasz najczęściej w warsztacie, stoczni, hale magazynowej i kopalni. 

Czy mogę podejść do egzaminu będąc niepełnoletnim?

Nie, zgodnie z wymogami dla kursantów od Instytutu Spawalniczego należy mieć ukończone 18 lat. 

REGISTROS: +48 504 477 077

Ver también: