Chcete se naučit efektivně a bezpečně skládat lešení?

Zostań montażystą rusztowań

Praca na budowie niewątpliwie nie jest do najprostszych. Wymaga ona od pracowników nie tylko dobrej kondycji, ale także odpowiednich kompetencji do obsługi specjalistycznego sprzętu. Inwestycja w kurs zapewniający uprawnienia na montaż rusztowań jest, wobec tego bardzo dobrą decyzją, jeśli ktoś rozważa poszerzenie swoich kompetencji w pracy w obrębie sektora budowlanego. 

monter wykonuje swoje obowiązki

Během kurzu montáže lešení v OSO získáte potřebné teoretické znalosti a praktické dovednosti pro bezpečné a efektivní provádění montážních prací na lešení. Během našeho školení budete mít možnost nejen potvrdit své nově nabyté dovednosti, ale také získat cenné zkušenosti potřebné ve vaší budoucí práci. Pod dohledem našich zkušených školitelů může každý získat licenci na montáž lešení.  

Kdo se může školení zúčastnit? 

Naši školitelé jsou zkušení pracovníci na vysoké úrovni, připraveni zaškolit kohokoli, bez ohledu na míru předchozí praxe v práci lešenáře.  

Aby wziąć udział w kursie na montaż prowadzonym w firmie OSO należy spełniać następujące wymagania: 

 • 18 let nebo starší, 
 • vzdělání alespoň základní, 
 • Brak przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu montera rusztowań. 

Každý, kdo splní všechny výše uvedené podmínky, může využít nabídky firmy OSO k rozšíření svých kompetencí o kvalifikaci pro montáž lešení. 

Jaký je kurz montéra lešení? 

Tak jak większość innych kursów oferowanych w firmie OSO kurs montażysty rusztowań składa się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i egzaminu końcowego. Zdobyte na kursie uprawnienia są bezterminowe, każdy, kto ukończy szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań. Jak wyglądają poszczególne części szkolenia? 

První částí kurzu montáže lešení je teoretická část. V této fázi se studenti naučí řadu základních problémů potřebných pro práci lešenáře. Rozsah informací uvedených v teoretické části zahrnuje: 

 • Pravidla BOZP stosowane przy montażu i demontażu rusztowań, 
 • Sposoby prowadzenia odpowiedniej dokumentacji technicznej, 
 • Reguły korzystania z rusztowania, 
 • Rodzaje rur używanych w montowaniu rusztowań, 
 • Sposoby poprawnego składania rusztowanie, 
 • Czynności przed i po pracy na rusztowaniu. 
robotnicy na rusztowaniu

V teoretické části naši školící pracovníci poskytují cvičícím všechny informace, které potřebují k bezpečné práci na lešení. Dodatečně, výuku v teoretické části lze na přání klienta vést na dálku prostřednictvím naší online vzdělávací platformy. Po odbyciu serii wykładów dotyczących wiedzy teoretycznej przychodzi czas na część praktyczną kursu. Część praktyczna polega na ćwiczeniach w wyznaczonych do tego placówkach. 

Závěrečná zkouška 

Każdy kursant na koniec podchodzi do egzaminu, składającego się z dwóch części. Kurs montażysty rusztowań kończy się egzaminem złożonym, podobnie jak kurs, z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Egzamin odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z siedzibą w Warszawie. Pierwszym krokiem jest część teoretyczna. Składa się ona z pisemnego egzaminu, na którym można znaleźć zarówno zamknięte jak i otwarte pytania. W następnej, praktycznej części egzaminu kursanci demonstrują przed komisją nabyte na szkoleniu zdolności związane z pracą przy rusztowaniu. Muszą oni między innymi samodzielnie zaprezentować montaż i demontaż rusztowania.  Każdy, kto uzyska wynik pozytywny z obu części egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań. 

Kolik stojí kurz montáže lešení? 

Naše společnost oferuje kursy dla osób prywatnych jak i firm chętnych poszerzyć kompetencje zawodowe swoich pracowników. W pierwszym wypadku najlepszym wyborem będzie kurs otwarty. Zajęcia tego typu są organizowane regularnie i każdy, kto spełnia podstawowe wymagania może wziąć w nich udział. Daty szkoleń są regularnie umieszczane w kalendarzu na naszej stronie, razem z cenami. Osoby chętne nabyć uprawnienia na montaż rusztowań zachęcamy do śledzenia naszej strony i umieszczanych tam informacji. 

rusztowanie przy bloku

Firmy hledající kurzy pro své zaměstnance prosím kontaktujte nás telefonicznego z naszymi konsultantami (istnieje również możliwość zostawienia swoich danych kontaktowych na naszej stronie internetowej). Cena szkoleń dla firm zależy od bardzo wielu czynników. Przed kontaktem z nasza firmą polecamy klientom przygotować takie informacje jak ilość kandydatów, ich stopień doświadczenia i potencjalny termin szkolenia. Kursy montażysty rusztowań dla pracowników firm odbywają się, podobnie jak reszta szkoleń, w siedzibie firmy OSO w Warszawie. Nasza firma posiada jednak filie w całym kraju, w których również istnieje możliwość zorganizowania szkolenia. Dodatkowo nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać do indywidualnych klientów i poprowadzić kurs montażysty rusztowań w ich firmie. Osoby chętne zapisać swoich pracowników na szkolenie poszerzające kompetencje zawodowe zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu ustalenia indywidualnej oferty. Jesteśmy w stanie zaoferować wszystkim klientom konkurencyjną cenę, dodatkowo firmy chętne podjąć dłuższą współpracę z firmą OSO mogą liczyć na preferencyjne stawki. 

Co je zahrnuto v ceně kurzu montáže lešení? 

Cena szkolenia obejmuje przede wszystkim kurs w pełnym wymiarze godzinowym. Poza samą przekazywaną wiedzą firma OSO oferuje również naszym kursantom w ramach każdego szkolenia dostęp do szeregu udogodnień: 

 • Platforma online z materiałami szkoleniowymi, mająca na celu ułatwić kursantom przygotowanie się do końcowego egzaminu, 
 • Certyfikat ukończenia kursu,  
 • Dostęp do sprzętu ćwiczeniowego podczas zajęć praktycznych, 
 • Dodatkowy poczęstunek dla osób biorących udział w kursie montażysty rusztowań (kawa, herbata, ciastka), 
 • Organizacja i przeprowadzenie egzaminu końcowego wraz z komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. 

Dodatkowo nasza firma jest w stanie zaoferować wsparcie z organizacją noclegów dla pracowników dojeżdżających na szkolenie z odległych miejscowości. Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami. 

montażysta rusztowań
EVIDENCE: +48 504 477 077

Viz také: