Chcesz nauczyć się sprawnie i bezpiecznie montować rusztowania?

Zostań montażystą rusztowań

Praca na budowie niewątpliwie nie jest do najprostszych. Wymaga ona od pracowników nie tylko dobrej kondycji, ale także odpowiednich kompetencji do obsługi specjalistycznego sprzętu. Inwestycja w kurs zapewniający uprawnienia na montaż rusztowań jest, wobec tego bardzo dobrą decyzją, jeśli ktoś rozważa poszerzenie swoich kompetencji w pracy w obrębie sektora budowlanego. 

monter wykonuje swoje obowiązki

Na kursie montażu rusztowań w firmie OSO zdobędziesz potrzebną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne zdolności pozwalające bezpiecznie i sprawnie wykonywać prace związane z montowaniem rusztowań. Na naszym szkoleniu nie tylko będziesz miał okazję potwierdzić nowo nabyte umiejętności, ale także zdobędziesz cenne doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy. Pod okiem naszych doświadczonych szkoleniowców każdy może nabyć uprawnienia na montaż rusztowań.  

Kto może wziąć udział w szkoleniu? 

Nasi szkoleniowcy to doświadczona kadra na wysokim poziomie, gotowa przeszkolić każdego, niezależnie od poziomu wcześniejszego doświadczenia w pracy montera rusztowań.  

Aby wziąć udział w kursie na montaż prowadzonym w firmie OSO należy spełniać następujące wymagania: 

 • Ukończone 18 lat, 
 • Wykształcenie przynajmniej podstawowe, 
 • Brak przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu montera rusztowań. 

Każdy, kto spełnia wszystkie powyższe warunki może skorzystać z oferty firmy OSO, aby poszerzyć swoje kompetencje o uprawnienia na montaż rusztowań. 

Jak wygląda kurs montażysty rusztowań? 

Tak jak większość innych kursów oferowanych w firmie OSO kurs montażysty rusztowań składa się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i egzaminu końcowego. Zdobyte na kursie uprawnienia są bezterminowe, każdy, kto ukończy szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań. Jak wyglądają poszczególne części szkolenia? 

Pierwszą częścią kursu montażysty rusztowań jest część teoretyczna. Na tym etapie kursanci poznają szereg podstawowych zagadnień, potrzebnych do pracy jako monter rusztowań. Zakres informacji przekazywanych w części teoretycznej to między innymi: 

 • Zasady BHP stosowane przy montażu i demontażu rusztowań, 
 • Sposoby prowadzenia odpowiedniej dokumentacji technicznej, 
 • Reguły korzystania z rusztowania, 
 • Rodzaje rur używanych w montowaniu rusztowań, 
 • Sposoby poprawnego składania rusztowanie, 
 • Czynności przed i po pracy na rusztowaniu. 
robotnicy na rusztowaniu

W części teoretycznej nasza kadra szkoleniowa przekazuje kursantom wszystkie informacje potrzebne, aby pracować bezpiecznie na rusztowaniu. Dodatkowo, zajęcia w części teoretycznej mogą zostać na życzenie klienta przeprowadzone zdalnie, poprzez naszą platformę do edukacji online. Po odbyciu serii wykładów dotyczących wiedzy teoretycznej przychodzi czas na część praktyczną kursu. Część praktyczna polega na ćwiczeniach w wyznaczonych do tego placówkach. 

Egzamin Końcowy 

Każdy kursant na koniec podchodzi do egzaminu, składającego się z dwóch części. Kurs montażysty rusztowań kończy się egzaminem złożonym, podobnie jak kurs, z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Egzamin odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z siedzibą w Warszawie. Pierwszym krokiem jest część teoretyczna. Składa się ona z pisemnego egzaminu, na którym można znaleźć zarówno zamknięte jak i otwarte pytania. W następnej, praktycznej części egzaminu kursanci demonstrują przed komisją nabyte na szkoleniu zdolności związane z pracą przy rusztowaniu. Muszą oni między innymi samodzielnie zaprezentować montaż i demontaż rusztowania.  Każdy, kto uzyska wynik pozytywny z obu części egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań. 

Ile kosztuje kurs montażysty rusztowań? 

Nasza firma oferuje kursy dla osób prywatnych jak i firm chętnych poszerzyć kompetencje zawodowe swoich pracowników. W pierwszym wypadku najlepszym wyborem będzie kurs otwarty. Zajęcia tego typu są organizowane regularnie i każdy, kto spełnia podstawowe wymagania może wziąć w nich udział. Daty szkoleń są regularnie umieszczane w kalendarzu na naszej stronie, razem z cenami. Osoby chętne nabyć uprawnienia na montaż rusztowań zachęcamy do śledzenia naszej strony i umieszczanych tam informacji. 

rusztowanie przy bloku

Firmy poszukujące kursów dla swoich pracowników zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami (istnieje również możliwość zostawienia swoich danych kontaktowych na naszej stronie internetowej). Cena szkoleń dla firm zależy od bardzo wielu czynników. Przed kontaktem z nasza firmą polecamy klientom przygotować takie informacje jak ilość kandydatów, ich stopień doświadczenia i potencjalny termin szkolenia. Kursy montażysty rusztowań dla pracowników firm odbywają się, podobnie jak reszta szkoleń, w siedzibie firmy OSO w Warszawie. Nasza firma posiada jednak filie w całym kraju, w których również istnieje możliwość zorganizowania szkolenia. Dodatkowo nasi szkoleniowcy są w stanie dojechać do indywidualnych klientów i poprowadzić kurs montażysty rusztowań w ich firmie. Osoby chętne zapisać swoich pracowników na szkolenie poszerzające kompetencje zawodowe zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu ustalenia indywidualnej oferty. Jesteśmy w stanie zaoferować wszystkim klientom konkurencyjną cenę, dodatkowo firmy chętne podjąć dłuższą współpracę z firmą OSO mogą liczyć na preferencyjne stawki. 

Co obejmuje cena kursu montażysty rusztowań? 

Cena szkolenia obejmuje przede wszystkim kurs w pełnym wymiarze godzinowym. Poza samą przekazywaną wiedzą firma OSO oferuje również naszym kursantom w ramach każdego szkolenia dostęp do szeregu udogodnień: 

 • Platforma online z materiałami szkoleniowymi, mająca na celu ułatwić kursantom przygotowanie się do końcowego egzaminu, 
 • Certyfikat ukończenia kursu,  
 • Dostęp do sprzętu ćwiczeniowego podczas zajęć praktycznych, 
 • Dodatkowy poczęstunek dla osób biorących udział w kursie montażysty rusztowań (kawa, herbata, ciastka), 
 • Organizacja i przeprowadzenie egzaminu końcowego wraz z komisją Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego. 

Dodatkowo nasza firma jest w stanie zaoferować wsparcie z organizacją noclegów dla pracowników dojeżdżających na szkolenie z odległych miejscowości. Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami. 

montażysta rusztowań

Zobacz także: