Kurs montażysty rusztowań

Robotnicy na rusztowaniu

Praca na budowie niewątpliwie nie należy do najprostszych. Wymaga ona od pracowników nie tylko dobrej kondycji, ale także odpowiednich kompetencji do obsługi specjalistycznego sprzętu. Pandemia Covid pokazała również, że, pomimo lockdownu w innych gałęziach przemysłu, sektor budowlany nie zaliczył przestoju. Inwestycja w kurs zapewniający uprawnienia na montaż rusztowań jest, wobec tego bardzo dobrą decyzją, jeśli ktoś rozważa poszerzenie swoich kompetencji w pracy w obrębie sektora budowlanego.

Na kursie montażu rusztowań w firmie OSO zdobędziesz potrzebną wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne zdolności pozwalające bezpiecznie i sprawnie wykonywać prace związane z montowaniem rusztowań. Na naszym szkoleniu nie tylko będziesz miał okazję potwierdzić nowo nabyte umiejętności, ale także zdobędziesz cenne doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy. Pod okiem naszych doświadczonych szkoleniowców każdy może nabyć uprawnienia na montaż rusztowań.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Nasi szkoleniowcy to doświadczona kadra na wysokim poziomie, gotowa przeszkolić każdego, niezależnie od poziomu wcześniejszego doświadczenia w pracy montera rusztowań.

Aby wziąć udział w kursie należy spełniać następujące warunki:

 • co najmniej 18 lat
 • Co najmniej wykształcenie podstawowe
 • Pozwolenie od lekarza na wykonywanie zawodu montera rusztowań.

Każdy, kto spełnia wszystkie powyższe warunki może skorzystać z oferty firmy OSO, aby poszerzyć swoje kompetencje o uprawnienia na montaż rusztowań.

Monter rusztowań podczas pracy

Jak wygląda kurs montażysty rusztowań?

Tak jak większość innych kursów oferowanych w firmie OSO kurs podzielony jest na trzy części: teoretycznej, praktycznej i egzaminu końcowego. Zdobyte na kursie uprawnienia są bezterminowe, każdy, kto ukończy szkolenie z pozytywnym wynikiem egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań. Jak wyglądają poszczególne części szkolenia?

Część Teoretyczna

Pierwszą częścią kursu montażysty rusztowań jest część teoretyczna. Na tym etapie kursanci poznają szereg podstawowych zagadnień, potrzebnych do pracy jako monter rusztowań. Zakres informacji przekazywanych w części teoretycznej to między innymi:

 • Zasady BHP, stosowane przy montażu i demontażu rusztowań
 • Sposoby prowadzenia odpowiedniej dokumentacji technicznej
 • Reguły korzystania z rusztowania
 • Rodzaje rur używanych w montowaniu rusztowań
 • W jaki sposób poprawnie składać rusztowanie
 • Czynności przed i po pracy na rusztowaniu

W części teoretycznej nasza kadra szkoleniowa przekazuje kursantom wszystkie informacje potrzebne, aby pracować bezpiecznie na rusztowaniu. Dodatkowo, zajęcia w części teoretycznej mogą zostać na życzenie klienta przeprowadzone zdalnie, poprzez naszą platformę do edukacji online. Po odbyciu serii wykładów dotyczących wiedzy teoretycznej przychodzi czas na część praktyczną kursu.

Zajęcia praktyczne

Na zajęciach praktycznych kursanci mają okazję przećwiczyć nowo nabyte umiejętności i sprawdzić swoją wiedzę. Tutaj kandydaci nauczą się:

 • Jak wykonywać prace przygotowawcze przed montażem rusztowań.
 • Jak odpowiednio oszacować wielkość ekipy pracującej z rusztowaniem.
 • Jaki materiał przygotować do pracy na rusztowaniu.
 • Jak szybko i bezpiecznie podjąć się montażu i demontażu różnego rodzaju rusztowań.
 • Jak poprawnie przeprowadzić kontrolę stanu technicznego rusztowania.

Wszystkie ćwiczenia praktyczne odbywają się na sprzęcie specjalnie przeznaczonym do tego celu zapewnionym kursantom przez firmę OSO. Kursanci na naszych szkoleniach mają szansę dokładnie przećwiczyć nowo nabytą wiedzę w kontrolowanych warunkach, a nasi szkoleniowcy dopilnują, żeby każdy po ukończonym kursie mógł być pewny swoich umiejętności.

Egzamin Końcowy

Każde szkolenie zakończone jest egzaminem, złożonym z dwóch części. Kurs kończy się egzaminem złożonym z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Egzamin odbywa się przed Komisją Egzaminacyjną. Część teoretyczna składa się z pisemnego egzaminu, w którym znajdują się zarówno zamknięte jak i otwarte pytania. W następnej, praktycznej części egzaminu kursanci demonstrują przed komisją nabyte na szkoleniu zdolności związane z pracą przy rusztowaniu. Muszą oni między innymi samodzielnie zaprezentować montaż i demontaż rusztowania.  Każdy, kto uzyska wynik pozytywny z obu części egzaminu otrzymuje uprawnienia na montaż rusztowań.

Ile kosztuje kurs montażysty rusztowań?

Nasza firma oferuje kursy zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorstw, które chcą poszerzyć kompetencje zawodowe swoich pracowników. W pierwszym wypadku najlepszym wyborem będzie kurs otwarty. Zajęcia tego typu są organizowane regularnie i każdy, kto spełnia podstawowe wymagania może wziąć w nich udział. Daty szkoleń są regularnie umieszczane w kalendarzu na naszej stronie, razem z cenami. Osoby chętne nabyć uprawnienia na montaż rusztowań zachęcamy do śledzenia naszej strony i umieszczanych tam informacji.

Firmy poszukujące kursów dla swoich pracowników zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami (istnieje również możliwość zostawienia swoich danych kontaktowych na naszej stronie internetowej). Cena szkoleń dla firm zależy od wielu czynników. Przed kontaktem z nasza firmą polecamy klientom przygotować takie informacje jak ilość uczestników, ich stopień doświadczenia i potencjalny termin szkolenia. Kursy montażysty rusztowań dla pracowników firm odbywają się,  w siedzibie firmy OSO w warszawie. Nasza firma posiada jednak filie w całym kraju, w których również istnieje możliwość zorganizowania szkolenia. Dodatkowo nasza kadra jest w stanie dojechać do indywidualnych klientów i poprowadzić kurs montażysty rusztowań w ich firmie. Chętnych przedsiębiorców do zgłoszenia swoich pracowników na szkolenie  zawodowe  zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami w celu ustalenia indywidualnej oferty. Jesteśmy w stanie zaoferować wszystkim klientom preferencyjne ceny.  Firmy, które zdecydują się podjąć dłuższą współpracę z firmą OSO mogą liczyć na preferencyjne stawki.

Co obejmuje cena kursu montażysty rusztowań?

Cena szkolenia obejmuje przede wszystkim kurs w pełnym wymiarze godzinowym. Po za samą przekazywaną wiedzą firma OSO oferuje również w ramach każdego szkolenia dostęp do szeregu udogodnień:

 • Platforma online z materiałami szkoleniowymi, mająca na celu ułatwić kursantom przygotowanie się do końcowego egzaminu.
 • Certyfikat ukończenia kursu.
 • Dostęp do sprzętu ćwiczeniowego podczas zajęć praktycznych.

Dodatkowy poczęstunek dla osób biorących udział w kursie montażysty rusztowań. Organizacja i przeprowadzenie egzaminu końcowego. przed komisją egzaminacyjną Osoby zainteresowane ofertą zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszymi konsultantami.

Zobacz także: