Szkolenie na operatora wózków widłowych

Ośrodek Szkolenia Operatorów – jesteśmy firmą z wieloletnim stażem szkoleniowym oraz doświadczeniem zawodowym. W naszej ofercie znajdują się nie tylko kursy na wózki widłowe, ale i szkolenia na różnego rodzaju podesty ruchome przejezdne (suwnice, ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe, kursy HDS). Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, kompleksowe szkolenie obejmujące zarówno zakres wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Świadczymy profesjonalne usługi, dbając o pozytywne wyniki końcowe naszych klientów, a także przyjazną atmosferę.

Nasze wymagania

Ukończone 18 lat, co najmniej wykształcenie podstawowe, brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku. Tyko tyle i jesteśmy gotowi zamknąć formalności i przystąpić do szkoleń naszych klientów.

Kategorie uprawnień

Maszyny ze względu na swoje oddzielne cechy – elementy konstrukcyjne, a także możliwe funkcje – podlegają rozróżnieniu na kategorie.

III WJOII WJOI WJO
Uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych.Uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych, oprócz maszyn specjalizowanych.Uprawiają operatora do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych, w tym i specjalizowanych, czyli wznoszącymi zarówno operatora, jak i ładunek, a także ze zmiennym wysięgiem.

Program nauczania?

Szkolenia przebiegają w dwóch trybach: zdalnym i stacjonarnym. Zdalnie odbywają się wykłady poprzez webinary, czyli transmisje audio-wideo w czasie rzeczywistym, gdzie nasi wykładowcy dostarczają wszystkich potrzebnych informacji z zakresu teorii. Uczestnicy kursu otrzymują wiedzę dotyczącą budowy używanego sprzętu, zasad BHP, umiejętności prawidłowej obsługi od strony teorii, przeprowadzania diagnoz i konserwacji sprzętu, a także przepisów UDT. Stacjonarnie, w bazie technicznej naszego ośrodka, odbywają się ćwiczenia pod ścisłym nadzorem szkoleniowców. Praktykę szkoleniową dopełnia profesjonalny sprzęt, spełniający wszelkie wymogi bezpieczeństwa, którego obsługi będziemy uczyć na zajęciach. Uczestnicy kursu uczą się przygotowywania urządzenia do pracy, przestrzegania procedur bezpieczeństwa oraz prawidłowej obsługi sprzętu.

Uczestnik w grupie

W OSO kursanci przypisywani są do grupy w zależności od uzyskanego wyniku na teście kompetencji, odbywającym się na początku kursu. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom miarodajny wymiar kształcenia – osoby początkujące będą uczyć się z osobami początkującymi, a doświadczeni z doświadczonymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie lepiej dopasować program nauczania oraz zwrócić większą uwagę na poszczególne kwestie ważniejsze dla konkretnej grupy. Także atmosfera i możliwość rozwoju są bardziej optymalna dla każdego uczestnika.

Co więcej wszystkim naszym kursantom zapewniamy dodatkowe materiały w postaci krótkich testów tematycznych – umożliwia to powtórzenie i utrwalenie potrzebnej wiedzy do zaliczenia końcowego egzaminu UDT.

Zastosowanie

Gdzie najczęściej wykorzystywane są wózki widłowe? Ze względu na ich model możemy wyróżnić różne ich zastosowania, od gospodarowania trudnodostępnych przestrzeni, po pracę w nieprzystępnych warunkach (np. w chłodni). Na potrzebę naszego ogłoszenia zajmiemy się najbardziej powszechnym typem – wózkiem widłowym jezdniowym. Służy do przewożenia towarów, rozładunku i załadunku, dlatego często spotkamy go zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach. Zajmuje się dostarczaniem produktu z magazynu na sklep, ale i też pomaga przy rozładunku i załadunku bagaży. Wózki widłowe są powszechnie używane w wielu gałęziach gospodarki, dlatego zdobycie na nie uprawnień bardzo poszerza nasze kompetencje i umacnia naszą pozycję na rynku pracy. Podczas organizacji magazynu oraz prowadzenia sprawnej i ciągłej wymiany ładunków od punktu a do punktu b, pracodawcy wymagają już od swoich pracowników posiadania uprawnień świadczących o ich umiejętnościach operowania wózkiem widłowym.

Egzamin UDT – jako firma szkoleniowa OSO reprezentuje swoich klientów w kontaktach z Urzędem Dozoru Technicznego, pośredniczymy także w organizacji końcowego egzaminu, kwalifikującego uczestników do otrzymania uprawnień na wózki widłowe. Egzamin odbywa się przed komisją UDT, która ocenia rezultaty uczestników szkolenia, są to ich odpowiedzi z części teoretycznej egzaminu, tj. testu pytań zamkniętych, oraz z części praktycznej, czyli odpowiedzi ustnej prowadzonej przez egzaminatora przy urządzeniu (także i jego obsługa). Uprawnienia operatora wózków widłowych otrzymają osoby, które uzyskały pozytywny wynik z obydwu części egzaminu (nie ma ocen).

Przed egzaminem

Aby zdobyć uprawnienia nasi szkoleniowcy będą dostarczać kursantom potrzebne materiały, które zaznajomią uczestników szkolenia między innymi z budową wózka widłowego, która jest kluczowa do bezpiecznej pracy i prawidłowej obsługi urządzenia. Tak jak wspominaliśmy w trzecim akapicie, w przypadku wystąpienia trudności u kursanta z zapamiętaniem i utrwaleniem wiedzy otrzyma on potrzebne (dodatkowe) materiały w formie testów sprawdzających i utrwalających jego wiedzę. Gdyby pojawiły się bardziej złożone zagadnienia, także i nasi szkoleniowcy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić państwu komfort skonkretyzowanej wiedzy teoretycznej potrzebnej do zaliczenia egzaminu pisemnego UDT.

W dalszej części skupimy się na nauce uczestników szkolenia czynności, które powinien obowiązkowo znać i wykonywać każdy operator zawsze przed rozpoczęciem i po zakończeniu swojej pracy. Otrzymają również państwo niezbędną wiedzę i wskazówki podczas ćwiczeń, co do wykonywania manewrów sprzętem i jego sprawnej obsługi. Oprócz uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie mamy na celu dostarczenie uczestnikom użytecznej wiedzy BHP oraz nauczyć ich ergonomii pracy, aby mogli podchodzić do wykonywanych zadań z czystym sumieniem i z pewnością siebie, jak profesjonaliści. Koniec końców zdrowie i bezpieczeństwo nasze własne, jak i innych pracowników w magazynie, jest priorytetowe.

Egzamin praktyczny będzie sprawdzał nie tylko umiejętności obsługi urządzenia, ale i wiedzę dotyczącą przewozu ładunków, a także i znajomość dozoru technicznego, zasady wymiany butli gazowych – wszystkich elementów wpływających na ergonomię i bezpieczeństwo pracy. OSO zapewnia państwu całą tę kompleksową wiedzę, jak i ćwiczenia praktyczne pod nadzorem szkoleniowca.

Nasze ceny:

OSO charakteryzuje się przystępnymi i atrakcyjnymi cenami na tle innych ośrodków szkoleniowych, znajdą ją państwo na naszej stronie Internetowej w zakładce cennik. Zapisy na szkolenia prowadzimy w wielu oddziałach rozsianych po całej Polsce. Na życzenie klienta (tylko grupy zorganizowane), możemy przeprowadzić szkolenie w jego siedzibie. Po więcej informacji z zakresu organizacji prosimy zajrzeć do zakładki FAQ na naszej stronie. W OSO jesteśmy chętni do wysłuchania potrzeb naszego klienta, dlatego prosimy kontaktować się z nami w razie wszelkich pytań drogą telefoniczną. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także: