Szkolenie na operatora wózków widłowych

Ośrodek Szkolenia Operatorów (OSO) to firma z wieloletnim stażem szkoleniowym oraz doświadczeniem zawodowym. W naszej ofercie znajdują się nie tylko kursy na wózki widłowe, ale i różnego rodzaju podesty ruchome przejezdne (suwnice, ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe, kursy HDS). Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną kadrę, kompleksowe szkolenie obejmujące zarówno zakres wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. Aż 98 procent naszych klientów było zadowolonych ze świadczonych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie na naszą stronę: szkolenia-udt.pl, gdzie jest dostępna cała nasza oferta.

Egzamin UDT – jako firma szkoleniowa OSO reprezentuje swych kursantów w kontaktach z Urzędem Dozoru Technicznego, pośredniczymy w organizacji państwa egzaminu.

Jak wygląda sam egzamin?

Część teoretyczna to test składający się z pytań zamkniętych, czyli z pytań, do których przygotowano parę przykładowych odpowiedzi – zadaniem uczestnika jest wybranie spośród nich prawidłowej. Część praktyczna to odpowiedź ustna prowadzona z egzaminatorem przy urządzeniu (także i jego obsługa). Uprawnienia do pracy z podestami przewoźnymi otrzymuje osoba, która otrzyma pozytywny wynik z obu egzaminów.

Jak wyglądają szkolenia?

Są prowadzone w formie wykładu – stacjonarnie lub online, w zależności od państwa wyboru. W czasie zajęć uczestnicy kursu poznają zagadnienia z zakresu: budowy urządzeń, zasad bezpiecznego korzystania z podestów, zapoznawania się z instrukcjami obsługi, przeprowadzania badań i prób na urządzeniu, przepisów dotyczących dozoru technicznego. Wraz ze zdobywaną wiedzą teoretyczną kursanci będą mogli wypróbować swoje umiejętności w praktyce, korzystając z bazy technicznej ośrodka. Będą przygotowywali urządzenie do pracy, spełniając przy tym wymogi BHP, aby bezpiecznie i poprawnie z niego korzystać. Wspominane przez nas wcześniej wykłady online są to zajęcia klasowe w formie webinarów – transmisji audio-wideo w czasie rzeczywistym. Szkoleniowcy prowadzą je w zależności od poziomu zaawansowania grupy, jeżeli jest ona nowa na rynku i nieobeznana z techniczną terminologią oraz ze sprzętem, będzie szkolona od podstaw.

Jak dzielimy grupy?

Ze względu na uzyskane wyniki na wstępnym teście kompetencji, jednakże nie należy się zrażać słabym wynikiem, ponieważ wszystkie zajęcia, jak i ogółem kurs, jest nastawiony na przygotowanie uczestników do zaliczenia egzaminu, a więc także przekazuje im wiedzę stricte pod egzamin UDT. To nie wszystko, ponieważ w OSO udostępniamy również dodatkowe materiały szkoleniowe – mając na celu zadowolenie państwa, czyli naszego klienta – wszyscy mają możliwość pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy poprzez testy próbne umieszczane na platformie. Po więcej informacji na temat organizacji prosimy o zaznajomienie się z FAQ na naszej stronie.

Gdzie najczęściej wykorzystywane są wózki widłowe?

Ze względu na ich model możemy wyróżnić różne ich zastosowania, od gospodarowania trudnodostępnych przestrzeni, po pracę w nieprzystępnych warunkach (np. w chłodni). Na potrzebę naszego ogłoszenia zajmiemy się najbardziej powszechnym typem – wózkiem widłowym jezdniowym. Służy do przewożenia towarów, rozładunku i załadunku, dlatego często spotkamy go zarówno w dużych, jak i mniejszych firmach. Zajmuje się dostarczaniem produktu z magazynu na sklep, ale i też pomaga przy rozładunku i załadunku bagaży. Wózki widłowe są powszechnie używane w wielu gałęziach gospodarki, dlatego zdobycie na nie uprawnień bardzo poszerza nasze kompetencje i umacnia naszą pozycję na rynku pracy. Podczas organizacji magazynu oraz prowadzenia sprawnej i ciągłej wymiany ładunków od punktu a do punktu b, pracodawcy wymagają już od swoich pracowników posiadania uprawnień świadczących o ich umiejętnościach operowania wózkiem widłowym.

Uprawnienia:

W celu podjęcia pracy jako operator wózka widłowego należy zdać wcześniej omawiany egzamin UDT. Uprawnienia na wózki widłowe są wydawane w trzech kategoriach: „III WJO” – zaświadczają o umiejętności obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych prowadzonych i zdalnie sterowanych, „II WJO” – uprawniają do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych za wyjątkiem urządzeń specjalizowanych, oraz „I WJO” – dzięki nim operator posiada podstawowe uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych, w tym specjalizowanych: z operatorem podnoszonym wraz z ładunkiem i ze zmiennym wysięgiem.

Przed podejściem do egzaminu UDT:

Aby zdobyć uprawnienia nasi szkoleniowcy będą dostarczać kursantom potrzebne materiały, które  zaznajomią uczestników szkolenia między innymi z budową wózka widłowego, która jest kluczowa do bezpiecznej pracy i prawidłowej obsługi urządzenia. Tak jak wspominaliśmy w trzecim akapicie, w przypadku wystąpienia trudności u kursanta z zapamiętaniem i utrwaleniem wiedzy otrzyma on potrzebne (dodatkowe) materiały w formie testów sprawdzających i utrwalających jego wiedzę. Gdyby pojawiły się bardziej złożone zagadnienia, także i nasi szkoleniowcy z chęcią odpowiedzą na każde pytanie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zapewnić państwu komfort skonkretyzowanej wiedzy teoretycznej potrzebnej do zaliczenia egzaminu pisemnego UDT.  

W dalszej części skupimy się na nauce uczestników szkolenia czynności, które powinien obowiązkowo znać i wykonywać każdy operator zawsze przed rozpoczęciem i po zakończeniu swojej pracy. Otrzymają również państwo niezbędną wiedzę i wskazówki podczas ćwiczeń, co do wykonywania manewrów sprzętem i jego sprawnej obsługi. Oprócz uzyskania pozytywnego wyniku na egzaminie mamy na celu dostarczenie uczestnikom użytecznej wiedzy BHP oraz nauczyć ich ergonomii pracy, aby mogli podchodzić do wykonywanych zadań z czystym sumieniem i z pewnością siebie, jak profesjonaliści. Koniec końców zdrowie i bezpieczeństwo nasze własne, jak i innych pracowników w magazynie, jest priorytetowe.

Egzamin praktyczny będzie sprawdzał nie tylko umiejętności obsługi urządzenia, ale i wiedzę dotyczącą przewozu ładunków, a także i znajomość dozoru technicznego, zasady wymiany butli gazowych – wszystkich elementów wpływających na ergonomię i bezpieczeństwo pracy. OSO zapewnia państwu całą tę kompleksową wiedzę, jak i ćwiczenia praktyczne pod nadzorem szkoleniowca.

Nasze wymagania to:

Ukończone 18 lat, co najmniej wykształcenie podstawowe, brak przeciwwskazań do pracy na stanowisku. Tyko tyle i jesteśmy gotowi przystąpić do pracy i zająć się szkoleniem państwa!

Nasze ceny:

OSO charakteryzuje się przystępnymi i atrakcyjnymi cenami na tle innych firm świadczących usługi szkoleniowe, znajdą ją państwo na naszej stronie Internetowej w cenniku.  Zapisy prowadzone są w czterech różnych oddziałach – prowadzimy szkolenia na wózki widłowe w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz w Bielsku-Białej. Na życzenie klienta (tylko grupy zorganizowane), możemy przeprowadzić szkolenie na terenie jego placówki. Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta oraz chętni do wysłuchania państwa zdania, dlatego prosimy kontaktować się z nami, w razie wszelkich pytań, drogą telefoniczną. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także: