Kurs na wózki widłowe

praca w magazynie

Kurs na operatora wózków widłowych 

Wózki widłowe to urządzenia wykorzystywane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Można je znaleźć nie tylko na halach czy w magazynach, ale mają także swoje miejsce w gospodarstwach rolnych czy budownictwie. W Polsce kwalifikują się one do urządzeń objętych dozorem technicznym. Wobec tego, aby operować wózkiem widłowym, trzeba najpierw zdobyć odpowiednie kompetencje. Nasza firma regularnie organizuje szkolenia stwarzające możliwość uzyskania odpowiednich uprawnień do obsługi wózków widłowych. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy, zanim podejmie się decyzje co do rozpoczęcia kursu. 

Jakie są kategorie uprawnień? 

Wózki widłowe jezdniowe podnośnikowe możemy podzielić na następujące rodzaje (kategorie): 

 • Wózki jezdniowe podnośnikowe z napędem mechanicznym podnoszenia oraz jezdniowe podnośnikowe z napędem mechanicznym z osobą obsługująca, podnoszoną razem z ładunkiem, 
 • Wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia, wyłączając wózki z wysięgnikiem oraz takie, gdzie osoba jest podnoszona razem z ładunkiem. 

Uprawnienia na wózki widłowe są ważne przez okres od 5 do 10 lat, w zależności od ich kategorii. Zaświadczenie na obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem wraz z możliwością unoszenia operatora z ładunkiem, ważne jest przez okres 5 lat. Uprawnienia bez możliwości unoszenia operatora z ładunkiem, ważne jest przez okres 10 lat. 

Jak wygląda szkolenie na wózki widłowe? 

Podobnie jak reszta kursów w firmie OSO, kurs na wózki widłowe składa się z części praktycznej i teoretycznej. Część teoretyczna dotyczy następujących zagadnień: 

 • Rodzaje i konstrukcja wózków widłowych, 
 • Czynności operatora przed i po zakończeniu pracy, 
 • Czynności operatora podczas pracy, 
 • Wiadomości dotyczące przewożenia ładunków (rodzaj ładunków, maksymalne obciążenie itp.), 
 • Dozór techniczny wózka widłowego, 
 • Zasady wymiany butli w silnikach z napędem na gaz. 

Poza częścią teoretyczną kurs zawiera także szkolenie praktyczne. Zajęcia teodbywają się na maszynach specjalnie przeznaczonych do celów szkoleniowych. Kurs kończy się egzaminem przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego. Zaliczenie egzaminu zapewnia kursantowi uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych w wybranej przez niego kategorii. 

Co wyróżnia firmę OSO? 

Nasza firma charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego klienta. Nasi konsultanci ds. szkoleń zapewniają obsługę na najwyższym poziomie. Dla klientów indywidualnych możemy zaoferować udział w naszych kursach otwartych na wózki widłowe. Są one organizowane regularnie i dostępne dla każdego.  

mężczyzna w kasku

Atrakcyjne ceny 

Dla osób chętnych zapisać swoich pracowników, na szkolenie grupowe firma OSO proponuje indywidualne pakiety cenowe. Wysokość rabatu zależy między innymi od kategorii szkolenia, liczby osób czy poziomu doświadczenia kursantów.  

Kadra specjalistów 

Dzięki naszemu doświadczeniu w obszarze organizacji szkoleń, możesz mieć pewność, że Ty lub Twoi pracownicy otrzymacie szkolenie na najwyższym poziomie. Jest to ważne ze względu na to, aby praca przebiegała sprawnie i bezpiecznie. Nasi szkoleniowcy to doświadczona kadra kształcąca na wysokim poziomie. Jesteśmy gotowi przeszkolić każdego, niezależnie od posiadanego doświadczenia w pracy z wózkami widłowymi.  

Warunki uczestnictwa 

Aby wziąć udział w kursie na wózki widłowe prowadzonym w firmie OSO, należy spełniać następujące wymagania: 

 • ukończyć 18 lat, 
 • posiadać wykształcenie przynajmniej podstawowe, 
 • brak przeciwwskazań medycznych do wykonywania zawodu operatora wózków widłowych. 

Każdy, kto spełnia wszystkie powyższe warunki, może skorzystać z oferty firmy OSO, aby poszerzyć swoje kompetencje o umiejętność prowadzenia wózków widłowych. 

Gdzie odbywają się szkolenia? 

Główna siedziba firmy OSO znajduje się w Warszawie. Posiadamy także filie w innych miastach Polski, gdzie również organizowane są szkolenia. Dodatkowo jesteśmy w stanie dojechać do klientów i zorganizować szkolenia u nich w firmie, jeśli pozwalają na to warunki. W zależności od indywidualnych potrzeb klientów jest też możliwość przeprowadzenia części teoretycznej kursu na wózki widłowe w formie online.  

operator steruje urządzeniem

Firma OSO oferuje również szeroki wybór możliwych terminów szkoleń. Poza standardowymi szkoleniami w godzinach pracy, osoby które chciałyby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe, mogą skontaktować się z naszymi konsultantami w sprawie szkoleń weekendowych lub wieczorowych. Tego typu terminy są szczególnie dogodne do osób uczących się lub pracujących na etacie. Nasi konsultanci są gotowi przygotować dla każdego indywidualną ofertę dopasowaną do jego potrzeb. 

Co obejmuje cena kursu na wózki widłowe? 

Cena szkolenia obejmuje kurs zawierający niezbędną wiedzę teoretyczną oraz praktykę, w zależności od wybranych uprawnień. Poza przekazywaną wiedzą, firma OSO oferuje również swoim kursantom – w ramach każdego szkolenia – dostęp do szeregu udogodnień, takich jak:

 • Platforma online, zawierająca pełen zakres materiałów szkoleniowych, mających na celu pomóc kursantom przygotować się do egzaminu na wózki widłowe; 
 • Certyfikat ukończenia szkolenia (możliwe jest także indywidualne przygotowanie dokumentu ze zdjęciem, potrzebnego do pracy w niektórych krajach); 
 • Dostęp do sprzętu potrzebnego podczas zajęć praktycznych; 
 • Dodatkowy poczęstunek dla osób biorących udział w kursie na wózki widłowe (kawa, herbata, ciastka); 
 • Oferujemy pomoc w zorganizowaniu zakwaterowania dla pracowników firm, którzy będą dojeżdżać do naszych oddziałów na szkolenie. 

Nasza firma gotowa jest przygotować atrakcyjną ofertę w konkurencyjnej cenie każdemu, kto potrzebuje kursu dla siebie lub swoich pracowników. Nasi konsultanci przygotują satysfakcjonującą ofertę także dla Ciebie! Zapraszamy do kontaktu!

wózki jezdniowe widłowe

Zobacz także: