Szkolenie z obsługi żurawia samojezdnego – dźwigi

Zostań operatorem żurawia samojezdnego 

dźwig samojezdny na drodze

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO to firma, która od lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń i kursów na pracowników pracujących przy obsłudze urządzeń wielkogabarytowych. Nasze kursy oferują naukę sterowania suwnicami, wózkami widłowymi, podnośnikami, dźwigami i wieloma innymi maszynami. Zapewniamy kompleksowe zajęcia z jednymi z najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. 

Ogólny zarys szkolenia 

Kursy odbywają się w oparciu o standardy zgodne z przepisami prawa, czyli wymogami UDT. Szkolenia prowadzone są w życzliwej atmosferze przez jednych z najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Podstawowym założeniem jest przygotowanie kursantów nie tylko do wykonywania codziennych obowiązków, ale także wyzwań wiążących się ze specyfiką danego zawodu.

Szkolenie składa się zarówno z części teoretycznej i praktycznej. Zawierają się w nim zajęcia z: 

  • rodzajów dźwigów,  
  • przepisów BHP, 
  • budowy maszyn, 
  • zadań dźwigowego, 
  • zasad transportu poszczególnych rodzajów materiału, 
  • konserwacji sprzętu. 

Do zdobycia uprawnień operatora wymagane jest zaliczenie specjalnego egzaminu przed komisją składającą się z przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego.   

Dźwig – co to znaczy?  

żuraw samojezdny podczas pracy

Do dźwigów zalicza się szeroką grupę maszyn, funkcjonujących też pod nazwą urządzeń dźwignicowych, których zadaniem jest przenoszenie materiałów i towarów wielkogabarytowych. Oczywiście dźwigi różnią się rodzajem, dlatego ładunki mogą przenosić zarówno za pomocą platform jak i różnego rodzaju wciągników czy podnośników. Dźwigi, jak wiele innych podobnych im maszyn, podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego, dlatego do ich obsługiwania potrzebna jest licencja.  

Wymagania dla zainteresowanych kursem  

Aby przystąpić do kursu należy:   

  • być pełnoletnim,   
  • uzyskać od lekarza zaświadczenie o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu,  
  • mieć wykształcenie co najmniej podstawowe. 

Lokalizacja szkoleń 

Szkolenia odbywają się zarówno w Warszawie w naszej centralnej placówce, a także w filiach, znajdujących się w miastach w całej Polsce. Jeżeli klient wyrazi zainteresowanie, jesteśmy gotowi przeprowadzić zajęcia z dojazdem do niego. Kurs może przybrać zarówno formę zamkniętą – przeznaczoną dla całego zakładu – jak i otwartą, w której każdy może wziąć udział z osobna.  

Aktualny cennik i harmonogram są dostępne na naszej stronie. Cena jest jednak zależna od zainteresowania danym kursem. 

Dlaczego my? 

żuraw samojezdny z hakiem

Ukończenie naszego szkolenia pozwala z łatwością uzyskać stanowisko operatora żurawia samojezdnego. Absolwent naszego kursu powinien bez problemu poradzić sobie z obsługą urządzenia. Umiejętności uzyskane w czasie zajęć powinny również stanowić solidną podstawę do poszerzania zakresu wiedzy w pracy także z innym ciężkim sprzętem. 

Praca po kursie  

Po zdobyciu wszystkich potrzebnych dokumentów i licencji, kursant nie powinien mieć problemu ze znalezieniem pracy w każdej branży wykorzystującej dźwigi. Maszyny te służą przede wszystkim do przenoszenia materiału i narzędzi, toteż bardzo często wykorzystuje się je przy budowach wszelkiego rodzaju. Przydatne są także w fabrykach i halach produkcyjnych, a także magazynach. Zastosowanie znajdą również w transporcie czy miejscach związanych z przemysłem ciężkim, np. w stoczniach. Część dźwigów sprawdza się także w marketingu (wieszanie reklam), telekomunikacji oraz wycince drzew.  

PYTANIA KURSANTÓW

Jak przebiega szkolenie na operatora dźwigu?

Nasze szkolenia składają się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Zajęcia kompleksowo przygotowują do obsługi danego urządzenia.  

Czy muszę mieć wykształcenie wyższe, aby przystąpić do kursu na operatora?

Nie. Uczestnicy kursu nie muszą mieć wykształcenia wyższego niż podstawowe. Muszą natomiast być pełnoletni i posiadać odpowiednie zaświadczenie lekarskie. 

Zobacz także: