Spawanie Światłowodów

Kurs spawania światłowodów

różne przewody

Zapisz się już dziś na organizowany przez Ośrodek Szkolenia Operatorów kurs spawania światłowodów. Lata praktyki w kształceniu wysokiej klasy specjalistów oraz przystępne ceny – to właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji! 

Dla kogo? 

Nieważne, czy stawiasz swoje pierwsze kroki w branży spawalniczej, czy też rozważasz poszerzenie już istniejących kompetencji. A może chcesz jedynie odświeżyć i ugruntować posiadane już umiejętności? Oferta OSO jest właśnie dla Ciebie! Warunki, jakie musisz spełnić to: 

  • ukończone 18 lat, 
  • wykształcenie minimum podstawowe. 

Program szkolenia? 

Na naszym kursie łatwo przyswoisz sobie wiedzę teoretyczną z zakresu konstrukcji, funkcjonowania oraz obsługi spawarki światłowodowej, a następnie wykorzystasz zdobyte informacje w praktyce. Jakie konkretnie zagadnienia wchodzą w program nauczania?  

  • Jak oczyścić i przygotować kabel to zgrzania? Sposób użycia Strippera. 
  • Konstrukcja, specyfikacja techniczna, klasyfikacja oraz użytek spawarek światłowodowych. 
  • Technologia światłowodowa ogółem. Jakie rodzaje światłowodów wyróżniamy, jak działają, czym się od siebie różnią? 
  • Potencjalne uszkodzenia, na jakie narażony jest światłowód (tłumienie, straty materialne, straty falowodowe, mikro- i makrozgięcia) i jak im zapobiegać? 
  • Jak przeprowadzać testy wyników pracy? 
  • Podstawy BHP. 

Gdzie prowadzimy szkolenia? 

Zajęcia prowadzimy na terenie całej Polski m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku oraz Bydgoszczy. Możemy również dojechać do firmy klienta.  

Co po kursie? 

Absolwenci naszych szkoleń otrzymują bezterminowy certyfikat spawacza światłowodowego Urzędu Dozoru Technicznego. Z nim w zanadrzu mają solidną podstawę do otwarcia własnego warsztatu produkcyjnego, znalezienia pracy w branży telekomunikacyjnej lub związanej z techniką elektryczną. 

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu

spawanie światłowodów

Zobacz także: