Spawanie Światłowodów

różne przewody

Kurs spawania światłowodów

W epoce cyfryzacji, ciągle rosnącego zapotrzebowania na szybki, wysoce przepustowy i bezpieczny Internet, fach związany z infrastrukturą informacyjną jest na wagę złota, a wszystko wskazuje na to, że w przyszłości będzie wart jeszcze więcej. Dlatego właśnie nie czekaj i zapisz się na organizowany przez Ośrodek Szkolenia Operatorów autorski kurs obsługi spawarki światłowodowej. Lata praktyki w kształceniu wysokiej klasy specjalistów oraz przystępne ceny – to właśnie wyróżnia nas na tle konkurencji! 

Program nauczania 

mężczyźni podczas pracy

Na naszym kursie łatwo przyswoisz sobie wiedzę teoretyczną z zakresu konstrukcji, funkcjonowania oraz obsługi spawarki światłowodowej, a następnie wykorzystasz zdobyte informacje w praktycznym działaniu. Jakie konkretnie zagadnienia wchodzą w program nauczania? Oto zaledwie kilka z nich: 

  • Jak oczyścić i przygotować kabel to zgrzania, sposób użycia Strippera, 
  • Konstrukcja, specyfikacja techniczna, klasyfikacja oraz wykorzystanie spawarek światłowodowych, 
  • Technologia światłowodowa ogółem, jakie rodzaje światłowodów wyróżniamy, jak działają, czym się od siebie różnią, 
  • Potencjalne uszkodzenia na jakie narażony jest światłowód (tłumienie, straty materialne, straty falowodowe, mikro i makrozgięcia) i jak im zapobiegać, 
  • Jak przeprowadzać testy wyników pracy, 
  • Podstawy BHP

Dla kogo jest szkolenie? 

Nieważne czy stawiasz swoje pierwsze kroki w branży spawalniczej, czy też rozważasz poszerzenie już istniejących kompetencji, a może pragniesz jedynie odświeżyć i ugruntować posiadane już umiejętności. Oferta OSO jest właśnie dla Ciebie! Jedyny warunek jaki musisz spełnić to pełnoletność. Resztę zdobędziesz u nas. 

Gdzie prowadzone są szkolenia? 

Jeśli cenisz sobie wygodę lub nie po drodze Ci z dojazdem do naszych ośrodków szkoleniowych, nasi specjaliści przyjadą do Ciebie w ramach szkolenia zamkniętego. 

soba zgrzewająca światłowody

Jaka jest cena kursu? 

Szczycimy się atrakcyjnymi cenami na rynku względem jakości. Ponadto przewidywany jest cały wachlarz różnych zniżek i promocji! Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Co po kursie? 

Absolwenci naszych szkoleń otrzymują bezterminowy certyfikat spawacza światłowodowego Urzędu Dozoru Technicznego. Z nim w zanadrzu mają solidną podstawę do otworzenia własnego warsztatu produkcyjnego, znalezienia pracy w branży telekomunikacyjnej lub związanej z techniką elektryczną albo po prostu wprowadzenia swojej pasji do majsterkowania na zupełnie nowy, wyższy poziom. 

Kontakt 

Jeżeli przekonała Cię nasza oferta, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

spawanie światłowodów

Zobacz także: