Faseroptisches Schweißen

Kurs zum Schweißen von Lichtwellenleitern

verschiedene Drähte

Zapisz się już dziś na organizowany przez Ośrodek Szkolenia Operatorów kurs spawania światłowodów. Jahrelange Praxis in der Ausbildung von Qualitätsprofis und erschwingliche Preise - das unterscheidet uns von der Konkurrenz! 

Für wen? 

Nieważne, czy stawiasz swoje pierwsze kroki w branży spawalniczej, czy też rozważasz poszerzenie już istniejących kompetencji. A może chcesz jedynie odświeżyć i ugruntować posiadane już umiejętności? Oferta OSO jest właśnie dla Ciebie! Warunki, jakie musisz spełnić to: 

  • ukończone 18 lat, 
  • wykształcenie minimum podstawowe. 

Program szkolenia? 

Na naszym kursie łatwo przyswoisz sobie wiedzę teoretyczną z zakresu konstrukcji, funkcjonowania oraz obsługi spawarki światłowodowej, a następnie wykorzystasz zdobyte informacje w praktyce. Jakie konkretnie zagadnienia wchodzą w program nauczania?  

  • Jak oczyścić i przygotować kabel to zgrzania? Sposób użycia Strippera. 
  • Konstrukcja, specyfikacja techniczna, klasyfikacja oraz użytek spawarek światłowodowych. 
  • Technologia światłowodowa ogółem. Jakie rodzaje światłowodów wyróżniamy, jak działają, czym się od siebie różnią? 
  • Potencjalne uszkodzenia, na jakie narażony jest światłowód (tłumienie, straty materialne, straty falowodowe, mikro- i makrozgięcia) i jak im zapobiegać? 
  • Jak przeprowadzać testy wyników pracy? 
  • Podstawy BHP. 

Gdzie prowadzimy szkolenia? 

Zajęcia prowadzimy na terenie całej Polski m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku oraz Bydgoszczy. Możemy również dojechać do firmy klienta.  

Was nach dem Kurs? 

Absolwenci naszych szkoleń otrzymują bezterminowy certyfikat spawacza światłowodowego Urzędu Dozoru Technicznego. Z nim w zanadrzu mają solidną podstawę do otwarcia własnego warsztatu produkcyjnego, znalezienia pracy w branży telekomunikacyjnej lub związanej z techniką elektryczną. 

W razie pytań lub wątpliwości bitte kontaktieren Sie uns

Schweißen von optischen Fasern
EINSCHREIBUNG: +48 504 477 077

Siehe auch: