Szkolenia wiatrowe certyfikowane GWO 

Organizacja GWO została założona przez czołowe przedsiębiorstwa, które łącznie posiadają niemal 90% udziału na światowym rynku energetyki wiatrowej, takie jak Siemens Gamesa, Vestas, GE czy Innogy. Celem Organizacji GWO jest opracowywanie norm szkoleniowych, które skutecznie identyfikują potencjalne zagrożenia związane z pracą w tej dziedzinie. Jednolite standardy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, jak i na terenach budowy. Certyfikaty GWO cieszą się uznaniem wśród pracodawców na całym świecie, stanowiąc gwarancję zapewniena ochrony w miejscu pracy

Pięciomodułowe szkolenie podstawowe GWO Basic Safety Training 

Obowiązkowym szkoleniem, jakie powinna przejść każda osoba pracująca na turbinach wiatrowych jest kurs GWO Basic Safety Training (BST). W zależności od miejsca pracy istnieją dwie opcje do wyboru: 

Szkolenie GWO Basic Safety Training Onshore składające się z 4 modułów jest obowiązkowym szkoleniem dla osób obsługujących turbiny wiatrowe na lądzie. 

  • Working at Height 
  • Fire Awareness 
  • Manual Handling 
  • First Aid 

Szkolenie GWO Basic Safety Training Offshore składające się z 5 modułów jest obowiązkowym szkoleniem dla osób obsługujących turbiny wiatrowe na morzu. 

  • Working at Height 
  • Fire Awareness 
  • Manual Handling 
  •  First Aid 
  •  Sea Survival 

Udział w tych szkoleniach zapewnia pełne przygotowanie do wykonywania obowiązków zawodowych. Podczas kursu uczestnik zdobywa umiejętności reagowania na sytuacje awaryjne i nieprzewidywalne, w tym bierze udział w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, obsługi manualnych prac transportowych, postępowania podczas ewentualnych pożarów w turbinie, zachowania zasad bezpieczeństwa przy pracach na dużej wysokości oraz umiejętności przetrwania na morzu. 

Szkolenie GWO Sea Survival 

W celu wzbogacenia wiedzy polecamy również uczestnictwo w szkoleniu Sea Survival. Moduł ten spełnia najnowsze standardy GWO Basic Safety Training. Szkolenie zostało podzielone na część praktyczną i teoretyczną. Obejmuje ono indywidualne techniki ratunkowe, naukę rozpoznawania różnych rodzajów alarmów oraz diagnozowania hipotermii i zagrożenia wtórnym utonięciem. Praktyczna część szkolenia odbywa się w ciepłym basenie, gdzie uczestnicy mają okazję symulować przejście z jednostki transportowej CTV (crew transfer vessel) na drabinę ratunkową. 

Szkolenie GWO Basic Technical Training (BTT) – Podstawowe szkolenia techniczne 

Szkolenie techniczne GWO Basic Technical Training (BTT) zostało stworzone z myślą o osobach, które nie posiadają wykształcenia technicznego lub chcą usystematyzować swoją obecną wiedzę w kontekście środowiska pracy w turbinie wiatrowej. 

Budowa, instalacja oraz serwis turbin wiatrowych wymagają od techników podstawowej wiedzy technicznej, którą dostarcza szkolenie GWO Basic Technical Training (BTT). Jego celem jest przybliżenie specyfiki środowiska, jakie występuje w turbinie wiatrowej oraz przedstawienie zakresu pracy technika. Kurs wyjaśnia zasady bezpieczeństwa podczas prac elektrycznych, mechanicznych, instalacyjnych oraz umiejętność obsługi narzędzi hydrauliki siłowej.  

W ramach kompleksowego kursu GWO FULL BTT uczestnik otrzymuje 3 kluczowe moduły: elektryczny, hydrauliczny i mechaniczny oraz pakiet instalacyjny, który obejmuje dwa moduły: mechaniczny oraz instalacyjny. Ukończenie tego szkolenia BTT otwiera drogę do możliwości pracy w branży energetyki wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na morzu. 

Ważne! Niektóre firmy mogą wymagać dodatkowych certyfikacji lub wewnętrznych standardów kompetencji. Certyfikaty GWO BST obowiązują przez 2 lata, po upływie tego okresu zaleca się uzupełnienie wiedzy poprzez kurs GWO BST Ref. 

Miejsce prowadzenia zajęć  

Prowadzimy szkolenia w różnych lokalizacjach, między innymi w Warszawie oraz w naszych oddziałach regionalnych na terenie całego kraju. Również oferujemy szkolenia u zleceniodawcy, wraz z dojazdem do klienta.  

Na naszej stronie internetowej dostępne są wszelkie informacje odnośnie otwartych kursów. Jeżeli interesuje Państwo szkolenie zamknięte, prosimy o kontakt – nasz ośrodek, przygotuje dla Państwa spersonalizowaną ofertę. 

Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z naszymi kursami. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, oraz do odwiedzenia naszego Ośrodka, gdzie z przyjemnością przedstawimy ofertę, pomożemy rozwiać wątpliwości i przygotujemy wycenę szkolenia. 

Zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na szkolenia GWO Warszawa i cała Polska! 

Zobacz także: