Kurs na uprawnienia UDT

uprawnienia UDT

Specjalistyczne szkolenia zawodowe

Światłowody odmieniły całą branżę technologiczną, dzięki nim możliwa jest szybka transmisja danych. Dzięki suwnicom możemy przenosić o dużej masie towary na placach budowy, w halach produkcyjnych, czy w stoczniach. Natomiast podesty ruchome masztowe umożliwiają prace przy elewacjach lub malowaniu ścian.   

W związku z ciągłym zapotrzebowaniem na zwody dotyczące obsługi wyżej wymienionych urządzeń oraz rosnący popyt na obsługę światłowodów, nasz Ośrodek Szkolenia Operatorów (OSO) proponuje Państwu specjalistyczne szkolenia zawodowe, po których zakończeniu uzyskają Państwo dużą wiedzę oraz umiejętności w zawodzie, który chcecie wykonywać. Gdy zakończycie kursy, możecie Państwo przystąpić do sprawdzenia swojej wiedzy egzaminem oraz zdobycia niezbędnego certyfikatu UDT – Urzędu Dozoru Technicznego. 

Czym zajmuje się UDT i jakie są jego uprawnienia? 

UDT – Urząd Dozoru Technicznego, to instytucja państwowa powołana, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich urządzeń technicznych oraz instalacji, które podlegają dozorowi technicznemu. UDT działa w oparciu o akty prawne, a przede wszystkim ustawę z dnia 21 grudnia 2000 roku o dozorze technicznym, która mówi za co jest odpowiedzialny Urząd Dozoru Technicznego. 

Uprawnienia wydawane przez UDT dotyczą między innymi zakładów, które modernizują, wytwarzają, naprawiają, oraz montują urządzania techniczne. Dotyczy to zarówno zakładów krajowych, jak i zagranicznych. Również uprawnienia UDT określają kwalifikacje poszczególnego pracownika w zakresie konserwacji lub obsługi urządzeń podlegających dozorowi technicznemu – urządzeń transportu bliskiego (np. dźwigi budowlane, suwnice, żurawie stacjonarne, wieżowe, podesty ruchome, wózki jezdniowe podnośnikowe). 

Zaświadczenia, które są wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego, potwierdzają znajomość przez pracowników przepisów prawnych oraz znajomość warunków dozoru technicznego. 

żurawie wieżowe

Szkolenia UDT

Aby zdobyć uprawnienia UDT ważne jest niezbędne przeszkolenie. Nasze kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, będących zawsze do Państwa dyspozycji. Posiadamy w swojej bogatej ofercie kursy z obsługi urządzeń transportu bliskiego, choćby kurs na operatora wózków widłowych czy też na podnośniki koszowe. Ponadto oferujemy dla Państwa szkolenia z naprawy i konserwacji urządzeń UDT oraz kurs obsługi spawarki światłowodowej. 

KURSY OFEROWANE PRZEZ OŚRODEK SZKOLENIA OPERATORÓW (OSO) 
Rodzaje Szkoleń: Dla Kogo: Opis szkolenia: 
Na operatora wózków widłowych Dla osób podejmujących pracę przy przewożeniu i rozładowaniu mniejszych towarów, np.: w magazynach, sklepach czy firmach; Kursy w formie wykładu. Zagadnienia: – przepisy o dozorze           technicznym; – bezpieczne korzystanie z podestów; – budowa i instrukcja obsługi   urządzeń; – badania na urządzeniu; 
Na Podesty ruchome wiszące – eksploatacja Np.: dla pracowników na budowach, wykonujących prace montażowe, dokonujących remonty lub przeglądy na okrętach; – rodzaje i budowa podestów wiszących; – bezpieczeństwo przy obsłudze urządzeń; – próby wytrzymałościowe; – niezbędne czynności przygotowawcze do pracy; 
Na podnośniki koszowe i nożycowe z certyfikatem umożliwiającym prace za granicą Osób chcących pracować za granicą jako operator podestów ruchomych. – rodzaje i wykorzystanie podestów ruchomych; – bezpieczeństwo przy  obsłudze urządzeń; – budowa podnośników nożycowych oraz koszowych (uwzględniając międzynarodowe nazewnictwo); – zachowanie w razie wypadków; – przepisy BHP działające za granicą; – przepisy obowiązujące za granica w związku z eksploatacją podnośników. 

Ponadto oferujemy szkolenia: 

sala szkoleniowa
  • Kursy na podesty ruchome masztowe – dla operatorów; 
  • Obsługa zwyżek nożycowych – dla operatorów; 
  • Kurs na podesty ruchome przewoźne; 
  • Szkolenia na suwnice; 
  • Kursy na podnośniki koszowe
  • Nauka spawania światłowodów; 
  • Naprawy i konserwacja urządzeń UDT. 

Nasze kursy składają się z wykładów i ćwiczeń praktycznych. Prowadzone są w sposób, by bez problemu zdać egzamin państwowy UDT, a wraz z nim, zdobyć potrzebne uprawnienia do wykonywania zawodu. 

Zapraszamy do kontaktu, a udzielimy wszystkich niezbędnych informacji. U nas gwarantowane są przystępne ceny, które możecie być pewni – ustalamy indywidualnie. W przypadku grup zorganizowanych – oferujemy rabaty. Prowadzimy kursy otwarte, jak i szkolenia zamknięte. Głowna siedziba naszej firmy jest w Warszawie, ale działamy także w miastach takich jak, m.in.: Kraków, Bielsko-Biała i Katowice, Poznań, Gdynia czy Wrocław. W przypadku kursu odbywającego się w trybie zamkniętym, dojedziemy praktycznie wszędzie.  

Zachęcamy również zapoznania się z nietuzinkową gamą kursów, które posiada w swojej ofercie nasz Ośrodek Szkolenia Operatorów. Posiadamy między innymi kursy wstępne i okresowe BHP, szkolenia z pierwszej pomocy, a także kursy PPOŻ.  

Zobacz także: