BTT Mechanical – Warszawa i cała Polska 

Szkolenie (BTT) Mechanical – moduł mechaniczny jest dedykowane technikom turbin wiatrowych.

Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO zaprasza na podstawowe szkolenie techniczne (BTT) Mechanical (Basic Technical Training) moduł mechaniczny. Dzięki szkoleniu BTT Mechanical organizowanemu przez OSO zdobędą Państwo umiejętności mechaniczne niezbędne do wykonywania zawodu na stanowisku techników obsługujących turbiny wiatrowe. Wiedza zdobyta w naszym ośrodku umożliwi Państwu bezpieczne wykonywanie podstawowych zadań mechanicznych w środowisku turbin wiatrowych. 

Turbiny wiatrowe

Priorytetowym celem szkoleniowym jest przygotowanie pracowników do pracy w środowisku turbin wiatrowych. Uczestnicy kursu poznają bezpieczne procedury robocze oraz pod okiem doświadczonego technika nauczą się wykonywać podstawowe zadania mechaniczne. 

W naszym ośrodku oferujemy możliwość zdobycia kompetencji oraz wiedzy pod okiem ekspertów w danej dziedzinie. Nasze kursy BTT Mechanical obejmują obszar całego kraju – zarówno w naszej siedzibie głównej w Warszawie, jak i w oddziałach terenowych oraz w formie szkoleń otwartych i zamkniętych. Decydując się na uczestnictwo w kursie BTT Mechanical, możecie Państwo liczyć na atrakcyjne warunki finansowe. 

Cel szkolenia

BTT Mechanical – Podstawowe Szkolenie Techniczne, moduł mechaniczny 

Celem szkolenia modułu mechanicznego BTT Mechanical jest nabycie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie skutecznego wykonywania zadań mechanicznych w środowisku turbin wiatrowych.  

Uczestniczy szkolenia

Program

Szkolenie BTT Mechanical – Podstawowe Szkolenie Techniczne zostało skonstruowane na bazie wymagań Urzędu Dozoru Technicznego oraz aktualnych przepisów prawa. Naszym celem jest zaprezentowanie państwu najważniejszych zagadnień związanych z bezpiecznym wykonywaniem zadań mechanicznych w środowisku turbin wiatrowych. Uczestnicy podczas szkolenia teoretycznego oraz praktycznego zapoznają się z kluczowymi elementami układów mechanicznych, środkami ochrony osobistej, poznają potencjalne zagrożenia oraz nabędą umiejętności manualne pozwalające na pracę w środowisku turbin wietrznych. 

Moduł mechaniczny stanowi element z pakietu trzech szkoleń z zakresu Podstawowego Szkolenia Technicznego. Kursant może kończyć moduły w dowolnej kolejności, niezależnie od siebie. Szkolenie jest prowadzone pod nadzorem doświadczonego technika z wykorzystaniem bezpiecznych procedur operacyjnych oraz odpowiednich środków ochrony osobistej (PPE) zgodnie z normami GWO. Kurs między innymi obejmuje: 

 • poznanie kluczowych elementów układów mechanicznych oraz podstawowego działania turbin wiatrowych; 
 • identyfikacja potencjalnych zagrożeń i ryzyka związanego z pracą przy układach mechanicznych; 
 • zrozumienie zasad połączeń spawanych oraz śrubowych  wraz z przeprowadzeniem ich kontroli; 
 • praktyczne umiejętności stosowania narzędzi ręcznych do dokręcania oraz pomiarów; 
 • poprawne wykorzystanie narzędzi hydraulicznych do pomiaru momentu obrotowego oraz napinania; 
 • Zapoznanie się z zasadami działania układu hamulcowego, skrzyni biegów i sposoby ich kontroli; 
 • zrozumienie funkcji systemu azymutowania, układu chłodzenia oraz smarowania i sposoby ich kontroli; 
 • poznanie funkcji systemu odchylania; 

Program Ośrodka szkoleniowego OSO ma na celu dostarczenie uczestnikom rzetelnej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą im na profesjonalne wykonywanie zadań w obszarze turbin wiatrowych. 

Uprawnienia

Posiadamy akredytację nadaną przez DNV i GWO 

Szkolenie BTT Mechanical odbywa się zgodnie z aktualnym standardem GWO. Po zrealizowaniu kursu uczestnicy otrzymają certyfikat GWO BTT Moduł Mechaniczny potwierdzający ich kwalifikacje oraz umiejętności z zakresu bezpiecznej pracy na wysokościach.  

Otrzymany Certyfikat stanowi oficjalne zaświadczenie o zakończonym szkoleniu uczestnika oraz potwierdza jego zdobyte umiejętności. 

Certyfikat jest ważny bezterminowo. 

Wymagania

 • ukończone  18 lat  
 • co najmniej wykształcenie średnie 
 • ważne zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na wysokości powyżej trzech metrów 
 • opłacona składka ZUS lub ubezpieczenie NW 
 • posiadanie numeru WINDA ID 
 • wypełniona ankieta medyczna 
 • ubrania robocze, obuwie robocze oraz rękawiczki 
 • uregulowana opłata za szkolenie 
 • dokument tożsamości. 

Górna granica wagi osoby biorącej udział w szkoleniach na wysokości to 135 kg 

Cena

Cena szkolenia BTT Mechanical ustalana jest indywidualnie. Wysokość opłaty uzależniona jest od liczby uczestników biorących udział w zajęciach. Dla większych grup przewidujemy atrakcyjne rabaty. 

Czas trwania szkolenia: 2 dni 

Miejsce prowadzenia zajęć 

Prowadzimy szkolenia w różnych lokalizacjach, między innymi w Warszawie oraz w naszych oddziałach regionalnych na terenie całego kraju. Również oferujemy szkolenia u zleceniodawcy, wraz z dojazdem do klienta.  

Na naszej stronie internetowej dostępne są wszelkie informacje odnośnie otwartych kursów. Jeżeli interesuje Państwo szkolenie zamknięte, prosimy o kontakt – nasz ośrodek, przygotuje dla Państwa spersonalizowaną ofertę. 

Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji, jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z naszymi kursami. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego oraz do odwiedzenia naszego Ośrodka, gdzie z przyjemnością przedstawimy ofertę, pomożemy rozwiać wątpliwości i przygotujemy wycenę szkolenia. 

Zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Operatorów OSO na szkolenia BTT Mechanical – Warszawa i cała Polska! 

Zobacz także: