Pierwsza pomoc

Znajomość zasad resuscytacji, opatrywania ran czy ewakuacji nie tylko przydaje się w zakładzie pracy, ale również na co dzień. Wybierając nasz kurs pierwszej pomocy, możesz uzyskać kompleksową wiedzę w tym zakresie i uzyskać stosowne zaświadczenie o jego odbyciu. W Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO oferujemy kursy pierwszej pomocy wyróżniające się najwyższą jakością kształcenia – z nami dowiedz się nie tylko tego, jak pierwsza pomoc wygląda w teorii, ponieważ duży nacisk kładziemy także na praktykę.

Pierwsza pomoc w zakładzie pracy

Zgodnie z art. 209 par. 1 pkt. 2 Kodeksu pracy pracodawca zobowiązany jest zapewnić środki niezbędne w przypadku, gdy konieczna jest pierwsza pomoc w wypadkach nagłych, ewakuacji oraz zwalczania pożarów, a także musi wyznaczyć pracowników zobowiązanych do realizacji tych celów. Najlepszym wyborem jest kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, który przekazuje pracownikom niezbędną wiedzę i uczy, jak należy postępować w wyżej wymienionych sytuacjach.

Szkolimy profesjonalnie

Jeżeli chcesz wysłać pracowników na kurs pierwszej pomocy, możesz zrobić to z nami! W Ośrodku Szkolenia Operatorów OSO od lat prowadzimy tego rodzaju szkolenia. „Pierwsza pomoc w stanach zagrożenia życia i zdrowia” to zajęcia, które obejmują zarówno teorię, jak i praktykę, ucząc postępowania w nagłych sytuacjach. Nasi instruktorzy zawsze są do twojej dyspozycji i zadbają o to, aby dokładnie przeszkolić pracowników. Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała i Katowice to nasze oddziały, gdzie stale można zapisywać się na zajęcia.

Dysponujemy nowoczesnym zapleczem, na które składają się w pełni wyposażone sale ćwiczeniowe, manekiny do prowadzenia resuscytacji i innego rodzaju akcesoria, które powodują, że nasze kształcenie jest tak skuteczne. Poniżej przedstawiamy zakres tematycznych zajęć.

Część teoretyczna zajęć

 • kwestie prawe w przedstawionej dziedzinie
 • informacje o numerach ratunkowych oraz prawidłowym powiadamianiu służb ratunkowych
 • zasady ewakuacji osób poszkodowanych
 • prawidłowe zabezpieczanie miejsca wypadku
 • postępowanie przy opatrywaniu urazów takich jak: oparzenie, odmrożenie, złamanie, ciała obce w ranach, krwawienia, urazy głowy, klatki piersiowej, jamy brzusznej, amputacje urazowe
 • postępowanie w stanach zagrożenia życia i zdrowia: zatrucie, zadławienie, atak epilepsji, porażenie piorunem lub prądem, omdlenie, zawał serca
 • sprawdzanie czynności życiowych u osób poszkodowanych
 • zasady prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dorosłych oraz u dzieci – prowadzenie masażu serca i sztucznego oddychania

Część praktyczna zajęć

 • organizacja ewakuacji z selekcją poszkodowanych
 • ustawienie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji
 • resuscytacja krążeniowo-oddechowa
 • pomoc w następujących sytuacjach: wypadkach komunikacyjnych, porażenia prądem, piorunem, tonięcia, zadławienia, epilepsji, omdlenia, uszkodzenia kręgosłupa i innych

Kurs pierwszej pomocy dopasowany do twoich potrzeb

Zaletą, którą wyróżnia kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy w naszej ofercie, jest jego elastyczność – możemy dopasować jego program indywidualnie do potrzeb zleceniodawcy, wzbogacając go o tematykę dotyczącą danych stanowisk pracy i występujących na nich zagrożeń.

Szkolenia „Pierwsza pomoc” prowadzimy w dwóch formach – otwartej i zamkniętej. Te pierwsze przeznaczone są dla każdego zainteresowanego, także osób, które samodzielnie chcą uzyskać wiedzę i umiejętności w wymienionym zakresie. Kursy pierwszej pomocy w formie zamkniętej są przeznaczone dla grup zorganizowanych skierowanych przez pracodawców lub instytucje.

Gdzie działamy?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy to zajęcia dostępne w naszej regularnej ofercie. Najbliższe terminy dla miast: Warszawa, Kraków, Katowice i Bielsko-Biała, gdzie znajdują się nasze oddziały, podane są na stronie internetowej. Gdy natomiast chcesz zlecić zamknięte kursy pierwszej pomocy dla grupy, wtedy możemy dojechać w praktycznie każde miejsce w Polsce, gwarantując przystępne ceny i wysoką jakość kształcenia. Dzień oraz godzina organizacji zajęć zależy od ciebie. Cena jest ustalana indywidualnie. W przypadku większych grup oferujemy atrakcyjne rabaty.

Zapraszamy na szkolenia „Pierwsza pomoc” do Ośrodek OSO – Warszawa, Katowice, Bielsko-Biała, Kraków – zapisz się już teraz!

Zobacz także: