Kurs na podnośniki koszowe 

 Podnośniki koszowe to urządzenia z platformą montowaną na przyczepie samochodu ciężarowego To szkolenie, którego program został stworzony z myślą o osobach, które chcą zostać specjalistami od obsługi zwyżek – podnośników koszowych. Kursanci nie tylko uczą się obsługi urządzeń w teorii i praktyce, ale przede wszystkim przygotowują się do egzaminu państwowego UDT. Szkolenia kończą się egzaminem przed komisją, a jego zaliczenie pozwala zdobyć potrzebne do pracy uprawnienia.

Uprawnienia UDT na podesty koszowe

Otrzymanie uprawnień w wyniku zdanego egzaminu pozwala na podjęcie pracy w zawodzie operatora. Zaświadczenie kwalifikacyjne ma formę karty ze zdjęciem i jest wydawane na 5 lat. Uprawnienia na zwyżki obowiązują na terenie całej Polski, mogą być honorowane także w wybranych innych krajach. W tym celu zalecamy wykupienie certyfikatu o ukończeniu szkolenia wg normy ISO 18878.

Jakie prace można wykonywać podnośnikiem koszowym

Tak zwane zwyżki to jeden z popularniejszych rodzajów podestów ruchomych, czyli urządzeń przeznaczonych do transportu osób w pionie na stanowisko pracy. Urządzenia te są montowane na samochodach i wyposażone w wysięgnik z platformą. Dzięki mocowaniu na przyczepie podnośniki są w stanie sprawnie przemieszczać się w terenie. Są wykorzystywane do montażu i napraw oświetlenia ulicznego, na budowach i przy remontach budynków, malowaniu elewacji, pracach porządkowych na terenach zielonych – wycinka drzew, przycinanie gałęzi. Zwyżka to urządzenie, które jest na stanie wielu firm budowlanych, energetycznych, a nawet reklamowych.

Kurs: podnośniki koszowe – szczegółowe informacje

Program zajęć

Kurs na zwyżki jest podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Kursanci mają okazję nauczyć się budowy różnych rodzajów podnośników koszowych, poznać zasady bezpieczeństwa oraz przepisy dozoru technicznego. Później uczą się indywidualnie obsługi zwyżek. Zakres materiału może być różny dla poszczególnych grup, ponieważ w szkoleniach biorą udział osoby o różnym poziomie doświadczenia.

Zajęcia indywidualne i dla firm

Obsługi podnośników koszowych można uczyć się na szkoleniach otwartych, organizowanych w terminach podanych na naszej stronie. Lokalizacja kursów na podnośniki koszowe to Warszawa, Katowice, Kraków, w razie potrzeby możliwa jest także organizacja kursów na życzenie dla pracowników firm. Wówczas instruktorzy mogą dojechać we wskazane przez klienta miejsce.

Co obejmuje cena szkolenia

W ramach opłaty za kurs uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów na platformie szkoleniowej, odpowiednią liczbę godzin teoretycznych i praktycznych (czas trwania może być różny w różnych grupach, w zależności od stopnia zaawansowania), dostęp do urządzeń i sprzętu podczas zajęć praktycznych, poczęstunek w czasie przerw kawowych. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, w cenę wliczony jest również egzamin przed komisją UDT.

Jak dokonać rejestracji

Aby zarejestrować się na kurs, należy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i podać szczegóły na temat swojego doświadczenia zawodowego i wykształcenia. Chętne osoby otrzymują wówczas od nas szczegółowe informacje na temat terminów, lokalizacji i programu zajęć.
Podnośnik może być wykorzystywany do prac przy montażu oświetlenia, na budowach, remontach

Zobacz także: