Zapalisz z nami?

Czyli kilka słów o kursie na palacza pieców i kotłów CO

Gdy słyszysz słowo „palacz” pierwsze co przychodzi na myśl, to osoba paląca tytoń. W środowisku motoryzacyjnym często słyszy się o „paleniu gumy”, a podczas wizyty u lekarza można dowiedzieć się, że jest zarówno palenie czynne, jak i palenie bierne. Ale ten tekst nie będzie o żadnym z wyżej wymienionych palaczy. Przedstawimy dzisiaj niezwykle ważny zawód palacza kotłów i pieców CO, często traktowany po macoszemu. Z tekstu dowiesz się nie tylko jak ważny jest zawód palacza, ale także krok po kroku przedstawimy, jak można uzyskać niezbędne uprawnienia do jego wykonywania. Poznaj zalety naszego kursu na palacza pieców i kotłów CO!

Kim jesteśmy?

Znamy się, a może jeszcze o nas nie słyszałeś? Zacznijmy zatem o krótkiego przedstawienia. Nasz Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO działa od ponad 15 lat, ale nasze doświadczenie jest o wiele większe! Od ponad 20 lat zajmujemy się świadczeniem kompleksowych usług szkoleniowych dla różnych grup zawodowych. Każdy znajdzie coś dla siebie! W naszej ofercie znajdują się między innymi szkolenia UDT, szkolenia energetyczne G1, G2, G3, HDS, także szkolenia BHP, PPOŻ oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak każda firma, my również mamy przed sobą jasno sformułowany cel. Nasze motto brzmi:

KADRA SPECJALISTÓW TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów. Wykwalifikowana kadra każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby spełnić wymagania naszych kursantów. Tysiące zadowolonych uczestników kursów, setki przepracowanych godzin zajęć dają ogromny efekt – kadrę przyszłych profesjonalistów w wielu branżach. Zdobądź upragniony certyfikat! Opowiemy o naszym kursie na palaczy kotłów i pieców CO na podstawie najczęściej zadawanych pytań!

 

Pytanie 1. Czym zajmuje się palacz kotłów i pieców CO?

Palacz to osoba obsługująca kotły centralnego ogrzewania dostarczające ciepło, parę technologiczną i ciepłą wodę użytkową do różnych budynków i obiektów przemysłowych. Do głównych zadań palaczy należy:

 • obsługiwanie kotłów centralnego ogrzewania,
 • kontrolowanie pracy kotłów centralnego ogrzewania,
 • dokumentowanie obsługi kotłów centralnego ogrzewania,
 • przestrzeganie zasad BHP.

Najczęstszym miejscem pracy palaczy jest kotłownia.

 

Pytanie 2. Kto może zostać palaczem kotłów i pieców CO?

Nasz ośrodek OSO zachęca do udziału w kursie wszystkich, którzy spełniają dwa niezbędne warunki:

UKOŃCZONY 18 ROK ŻYCIADOBRY STAN ZDROWIA

– dobry węch i wzrok, sprawny zmysł dotyku oraz sprawny narząd słuchu.

 

W zawodzie palacza należy wykazać się dużą odpowiedzialnością. Szczególną uwagę należy poświęcić środowisku pracy, które stwarza wiele zagrożeń. Nasz kurs OSO pozwoli wszystkim kursantom odpowiednio przygotować się do podjęcia tego wymagającego stanowiska. W naszej ofercie przewidziane są również liczne zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zatem kurs palacza CO jest niezbędny, aby dana osoba mogła zapobiegać wszystkim zagrożeniom. Nie ryzykuj, zaufaj OSO!

 

Pytanie 3. Jakie zagrożenia wiążą się z wykonywaniem tego zawodu?

WYBUCHY I POŻARY – kotły pracują w warunkach wysokiej temperatury i ciśnienia.
POPARZENIA – w wyniku wybuchów i pożarów.
ZATRUCIA – spalanie paliwa stosowanego w kotłach może powodować pożary oraz zatrucie tlenkiem węgla.
POGORSZENIE ZDROWIA – pracownicy obsługujący kotły pracują w kontakcie z różnymi substancjami stosowanymi w kotłach (paliwo, dodatki do wody itd.), co może powodować zmiany skórne oraz zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego oraz wzroku.
POGROSZENIE KONDYCJI – pracownicy obsługujący kotły pracują w hałasie, w gorącym i wilgotnym mikroklimacie, co może powodować zmęczenie i ogólne złe samopoczucie.

 

Tylko kurs dostarczy odpowiedniej wiedzy z zakresu metod ochronnych, takich jak odzież ochronna, a także przygotuje do radzenia sobie z podstawowymi usterkami i awariami! Naszej firmie zaufało już wiele osób, dołącz do nich i TY!

 

Pytanie 4. Czego dowiem się na kursie?

Oprócz informacji z zakresu pierwszej pomocy, po kursie OSO dowiesz się także wielu informacji z zakresu:

 • ogólnych przepisów,
 • przepisów o dozorze technicznym,
 • organizacji pracy przy urządzeniach cieplnych,
 • obowiązków palaczy pieców i kotłów CO,
 • wybranych wiadomościach z techniki cieplnej,
 • schematów kotłowni CO,
 • kotłów parowych i wodnych.

 

Pytanie 5. Jak przebiega kurs na palacza kotłów i pieców CO?

Kurs na palacza CO odbywa się w dwóch formach – w formie wykładów oraz w formie zajęć praktycznych. Nasz zespół wykwalifikowanych instruktorów kładzie duży nacisk na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Każdy uczestnik ma możliwość przekonania się, czym w praktyce jest zawód palacza kotłów i pieców CO. Służą do tego specjalnie przygotowane i wyposażone hale. Całość kończy się egzaminem państwowym, który odbywa się przed komisją kwalifikacyjną. Etapem końcowym jest odbiór uprawnień.

UWAGA!

Pamiętaj, że gdy uzyskasz już uprawnienia na palacza CO, to musisz je odnawiać co 5 lat. Nasz ośrodek OSO również i w tej kwestii służy pomocą – razem z nami odnowisz swoje uprawnienia i to w bardzo korzystnej cenie!

Pytanie 6. Jaka jest cena kursu na palacza kotłów i pieców CO?

Szczegółowe informacje o cenach poszczególnych kursów można znaleźć na naszej stronie. Już teraz pewne jest jedno – za kurs na palacza pieców i kotłów CO w naszym Ośrodku zapłacisz MNIEJ niż w innych! W celu sprawdzenia opłat prosimy o skorzystanie z cennika lub skontaktowanie się z nami poprzez formularz zapytania ofertowego<link>. Nie zgadzasz się z zaproponowaną przez nas ceną? Zapraszamy do negocjacji! Nasza firma dokłada wszelkich starań, aby stworzyć jak największy zespół specjalistów – przygotowujemy atrakcyjne rabaty oraz doceniamy uczestników, którzy polecają nasz kurs innym!

 

Pytanie 7. Co jest wliczone w cenę kursu?

 • kurs na palacza kotłów i pieców z doświadczonymi instruktorami,
 • materiały dydaktyczne,
 • nowoczesne zaplecze techniczne – wyspecjalizowane hale,
 • kawa, herbata, woda,
 • egzamin i stosowne do kursu na palacza kotłów i pieców uprawnienia.

 

Pytanie 8. Dlaczego warto wybrać właśnie Ośrodek Szkolenia Operatorów OSO?

Jeszcze nie jesteś do końca przekonany o zaletach kursów organizowanych przez OSO –

to tekst specjalnie dla Ciebie!

UCZYMY ZARÓWNO TEORII, JAK I PRAKTYKI – podczas naszego kursu nie poświęcisz swojego czasu tylko na godzinne wykłady teorii! Łączymy dużą dawkę wiedzy z zajęciami praktycznymi, które pozwolą Ci stać się PRAWDZIWYM palaczem kotłów i pieców CO!

 

UCZYMY OBSŁUGI URZĄDZEŃ RÓŻNYCH MAREK – dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej wyszkolić przyszłych specjalistów! Dołącz do nas i odkryj tajniki pracy na wielu różnych rodzajach pieców i kotłów! Spraw, by w pracy nic się nie zaskoczyło!

 

MAMY WYKWALIFIKOWANĄ KADRĘ DYDAKTYCZNĄ – cała ta wiedza wraz z praktycznymi zajęciami nic by nie znaczyłaby, gdyby nie zespół profesjonalistów! Wśród kadry prowadzącej kurs znajdziesz wykwalifikowanych palaczy kotłów i pieców. Przekonaj się sam!

 

UMOŻLIWIAMY ZDOBYCIE NIEZBĘDNYCH KWALIFIKACJI – i wreszcie upragniony certyfikat! Nasz kurs przygotuje Cię do egzaminu państwowego, który jest przepustką do zdobycia wymaganych uprawnień. Nie zwlekaj i już dziś zatroszcz się o swoją przyszłość!